VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

Kiekvienas iš mūsų savo gyvenime nori būti kūrėjas, kuris ne tik pasirūpina savimi, bet ir yra naudingas visuomenei. Neįgalieji, net ir sudarydami ženklią mūsų visuomenės dalią (apie 10 proc.) vis dar yra atstumiami. Kiti į žmones su negalia (ypač proto ir psichikos) vis dar žiūri kaip į vertus užuojautos ar gailesčio, dažniausiai pirmiausiai atkreipdami dėmesį į negalią, o tik po to  į patį žmogų.

Mes siekiame, kad neįgalieji jaustųsi mūsų visuomenėje kuo oriau. Sudarome sąlygas šiems žmonėms mokytis rankdarbių ir amatų. Užsiėmimų metu naudojami perdirbti paaukoti daiktai. Neįgalieji lanko užsiėmimus (dienos užimtumas), jie mokomi buities įgūdžių,  saviraiškos ir kūrybiškumo, amatų, taip pat teikiama psichologo pagalba neįgaliesiems ir neįgaliųjų vaikų šeimos nariams.

Veiklos skirtos neįgaliųjų dienos užimtumui:

  • Savitvarkos, kasdieninės veiklos įgūdžių palaikymas, ugdymas, buities darbų praktinių ir teorinių žinių mokymas. Veiklos vykdomos Šeimų namų patalpose ir / arba lauke atsižvelgiant į metų laikus kiekvieną darbo dieną 14:00-16:00 val.
  • Saviraiškos ir kūrybiškumo lavinimas dailės terapijos būrelyje „Spalvų paletė sielai“ Kiekvieną trečiadienį 15:00-18:00 ir neįgalių vaikų būrelyje „Spalvos“ kiekvieną penktadienį 15:00 -18:00 val. Skatiname suaugusius ir vaikus išreikšti bei įvardinti savo mintis, jausmus, negatyvias bei pozityvias emocijas;
  • Savipagalbos grupėse vykdomi mokymai pažinti ir valdyti ligą ar negalią, savarankiškai spręsti kasdienes problemas, teikiama pagalba sprendžiant dėl negalios kylančias emocines problemas. Kiekvieną Trečiadienį 13:00 – 15:00 val. vyksta individualus ir grupinis bendravimas sprendžiant neįgaliųjų emocines problemas.

Užimtumo organizavimas amatų klube ir būrelyje:

  • Kiekvieną darbo dieną 10:00-13:00 val. Antrą mėnesio Penktadienį 13-15 val.  Klubo „Aš galiu“ veikla: dėvėtų drabužių, odos gaminių, bižuterijos ir kt. pritaikymas ir panaudojimas rankdarbių gamyboje, žvakių dekoravimas, mezgimas vašeliu, virbalais, siuvinėjimas, rankdarbiai iš skiautinių, rankdarbių gamyba iš popieriaus bei gamtinių medžiagų;
  • Kiekvieną Antradienį ir Ketvirtadienį 14:00-16:00 val. Keramikos būrelio „Medaliukas“ veikla: iš molio ir modelino gaminami papuošalai, medaliai, įvairūs dirbiniai;
  • Dalyvavimas miesto šventėse, mugėse.

Pagalba neįgaliųjų šeimos nariams:

  • Paskutinį mėnesio Penktadienį 14:00-16:00 val. Artimųjų savipagalbos grupelė auginantiems neįgalius vaikus (emocinių problemų aptarimas, mokymas teisingai slaugyti, paskaitos kaip valdyti ligą ir atpažinti paūmėjimus)..

Rėmėjai: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Mūsų bendruomenės neįgaliųjų daryti rankdarbiai parduodami.

Kviečiame užsukti į svečius adresu Žemaitės g. 71 Šiauliai arba susiekus su mumis galėsime susitarti, kad darbelius išsiųsime paštu.   

Dalį mūsų bendruomenės neįgaliųjų rankdarbių galite pažiūrėti ir įsigyti internetinėje svetainėje adresu:

https://www.meskuriame.lt/?Page=Owner&Id=30