VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

Šeimų namai teikia šias paslaugas nuo 2014 m. Esame pirmoji įstaiga pradėjusi teikti tokias paslaugas visame Šiaulių regione.

Mūsų mamos (išskirtinais atvejais tėčiai) – tai moterys, augusios valstybiniuose globos namuose, turinčios negalią, gaunančios mažas pajamas, teikiama pagalba šeimai. Tai moterys, kurioms gyvenime pasitaikė daug sunkumų ir jos stengiasi su jais susidoroti naudodamos tas žinias, kurias tuo metu turi. Tačiau iškilus krizei, kai esama situacija reikalauja permainų ir kitokio elgesio, Šeimų namai ir mūsų suburta bendruomenė yra vieta, kur šios moterys turi dar vieną galimybę pradėti gyventi kitaip. Joms suteikiama viltis, jos ugdomos, mokosi naujų įgūdžių, atsakomybės prisiėmimo, kitokio mąstymo. Šeimų namuose mamos gyvena ir mokosi kartu su savo kūdikiais ir vaikais. Jei nebūtų Šeimų namų, didžioji dauguma moterų prarastų galimybę auginti savo vaikus ir būtų nuo jų atskirtos. Stengiamės užtikrinti deramas, žmogaus orumą atitinkančias gyvenimo sąlygas bei sukurti naujagimio ir kūdikio raidai tinkančią aplinką.

Dirbame vardan to, kuo tikime – vardan šeimos. Siekiame išlaikyti ją drauge, stiprinti mamos ir vaiko ryšį, padėti mamoms tuomet, kai joms sunkiausia – krizėse. Mūsų šūkis „Globokime vaikus padedami šeimai“. Taip pat siekiame mažinti socialinę atskirtį ir padėti šioms moterims vėl pradėti gyventi savarankiškai ir grįžti į visuomenę.

Mūsų visuomenė – ir Jūs, ir mes, ir jos ir visi kiti. Užmerkdami akis prieš tuos, kuriems šiuo metu reikia pagalbos, problemų neišspręsime. Tikime, kad tik aktyviais savo veiksmais prisidedame prie geresnės mūsų visų visuomenės ateities kūrimo.

Mūsų paslaugos moterims teikiamos visą parą kiekvieną dieną:

  • Laikinas apgyvendinimas krizę išgyvenančioms motinoms su kūdikiais ir /arba vaikais – iki 1 (vienerių) metų;
  • Socialinio darbuotojo, psichologo konsultacijos;
  • Įvairūs edukaciniai mokymai vykdant tikslinio švietimo programas;
  • Pagalba maistu, rūbais, buities ir higienos reikmenimis.

Vienu metu galime apgyvendinti iki 15 moterų su kūdikiais ir / arba vaikais. Mamoms su vaikais skirtas visas pastato antras aukštas: motinai su vaiku/ vaikais suteikiamas atskiras miegamasis, išskyrus vieną kambarį, skirtą gyventi trims besilaukiančioms moterims be vaikų. Šeimas aprūpiname būtiniausiais buities, higienos reikmenimis, taip pat gaunamu iš “Maisto banko” vienos dienos maistu, esant poreikiui ir vaistais. Maisto gaminimui įrengtos dvi virtuvės, WC, dušai, skalbykla, poilsio zonos, koplytėlė, aktų salė, lauko terasos kurioje sudaryta saugi aplinka mamyčių vaikams žaisti. Teritorija aptverta tvora užrakinamais vartais, įvairiems žaidimams lauke ir sporto renginiams yra didelis asfaltuotas kiemas, krepšinio aikštelė, vaikų žaidimui skirta aikštelė su smėlio dėže.

Projektą remia:

  • Su Šiaulių miesto savivaldybe sudaryta viešojo pirkimo pagrindu Kompleksinės pagalbos paslaugos krizinės motinystės atvejais Šiaulių miesto Socialinės rizikos suaugusiems asmenims ir šeimoms.
  • Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal viešąjį pirkimą. Socialines priežiūros paslaugas, teikiant kompleksinę pagalbą besilaukiančioms moterims ir vienišų motinų šeimoms su vaikais iki 3 metų amžiaus Šiaulių regione.
  • Kiti rėmėjai:

Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“,  Lietuvių Katalikų Religinė Šalpa, Amerikos Pal. Jurgio Matulaičio Misija, privatūs rėmėjai.