VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

 

Šeimų namai teikia šias paslaugas nuo 2014 m. Esame pirmoji įstaiga pradėjusi teikti tokias paslaugas visame Šiaulių regione.

Mūsų mamos (išskirtinais atvejais tėčiai) – tai moterys, augusios valstybiniuose globos namuose, turinčios negalią, gaunančios mažas pajamas, teikiama pagalba šeimai. Tai moterys, kurioms gyvenime pasitaikė daug sunkumų ir jos stengiasi su jais susidoroti naudodamos tas žinias, kurias tuo metu turi. Tačiau iškilus krizei, kai esama situacija reikalauja permainų ir kitokio elgesio, Šeimų namai ir mūsų suburta bendruomenė yra vieta, kur šios moterys turi dar vieną galimybę pradėti gyventi kitaip. Joms suteikiama viltis, jos ugdomos, mokosi naujų įgūdžių, atsakomybės prisiėmimo, kitokio mąstymo. Šeimų namuose mamos/tėvai gyvena ir mokosi kartu su savo kūdikiais ir vaiku (-ais). Jei nebūtų Šeimų namų, didžioji dauguma moterų/tėvų prarastų galimybę auginti savo vaikus ir būtų nuo jų atskirtos. Stengiamės užtikrinti deramas, žmogaus orumą atitinkančias gyvenimo sąlygas bei sukurti naujagimio ir kūdikio raidai tinkančią aplinką.

Dirbame vardan to, kuo tikime – vardan šeimos. Siekiame išlaikyti ją drauge, stiprinti mamos/tėvo ir vaiko ryšį, padėti mamoms, tėvams tuomet, kai joms sunkiausia – krizėse. Mūsų šūkis „Globokime vaikus padedami šeimai“. Taip pat siekiame mažinti socialinę atskirtį ir padėti šioms moterims/tėvams vėl pradėti gyventi savarankiškai ir grįžti į visuomenę.

Mūsų visuomenė – ir Jūs, ir mes, ir jos ir visi kiti. Užmerkdami akis prieš tuos, kuriems šiuo metu reikia pagalbos, problemų neišspręsime. Tikime, kad tik aktyviais savo veiksmais prisidedame prie geresnės mūsų visų visuomenės ateities kūrimo.

Mūsų paslaugos moterims/tėvams/šeimoms teikiamos visą parą kiekvieną dieną:

  • Laikinas apgyvendinimas krizę išgyvenančioms motinoms/tėvams su kūdikiais ir /arba vaiku (-ais).
  • Socialinio darbuotojo, psichologo konsultacijos;
  • Įvairūs edukaciniai mokymai vykdant tikslinio švietimo programas;
  • Pagalba maistu, rūbais, buities ir higienos reikmenimis.

Vienu metu galime apgyvendinti iki 13 moterų/tėvų su kūdikiais ir / arba vaiku (-ais). Mamoms/tėvams su vaiku (-ais) skirtas visas pastato antras aukštas: motinai/tėvui su vaiku/ vaikais suteikiamas atskiras miegamasis. Šeimas aprūpiname būtiniausiais buities, higienos reikmenimis, taip pat gaunamu iš “Maisto banko” vienos dienos maistu, esant poreikiui ir vaistais. Maisto gaminimui įrengtos dvi virtuvės, WC, dušai, skalbykla, poilsio zonos, koplytėlė, aktų salė, lauko terasos kurioje sudaryta saugi aplinka mamyčių vaikams žaisti. Teritorija aptverta tvora užrakinamais vartais, įvairiems žaidimams lauke ir sporto renginiams yra didelis asfaltuotas kiemas, krepšinio aikštelė, vaikų žaidimui skirta aikštelė su smėlio dėže.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. gruodžio 27 d. įsakymu Nr.A-2103 „Teisės teikti akredituotas socialinės priežiūros paslaugas VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai” suteikta teisė teikti akredituotas socialinės priežiūros paslaugas Šiaulių miesto savivaldybėje: Intensyvi krizių įveikimo pagalba.

Paslaugas perka:

  • Sudarytos paslaugų pirkimo sutartys su Panevėžio r. savivaldybe,; Panevėžio m. sav.; Mažeikių r.sav.; Biržų r.sav.; Rokiškio r.sav., Klaipėdos r.sav.
  • Kiti rėmėjai:

Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“,  Lietuvių Katalikų Religinė Šalpa, Amerikos Pal. Jurgio Matulaičio Misija,  Lietuvos Dukterų draugijos skyrius, privatūs rėmėjai.