VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

ALTERNATYVIŲ INVESTICIJŲ DETEKTORIAUS (AID) (Pagalba įdarbinant). Sėkmės istorijos

1 vasario, 2021

„AID“ Alternatyvių investicijų detektorius, kurio tikslas – padėti įsidarbinti.
Projekto veiklų metu įgysite žinių kaip paruošti CV, kaip pateikti save darbdaviui, įgysite įvairių įgūdžių: kompiuterinių, finansinio raštingumo, pasitikėjimo savimi ir kt., kartu atrasime jūsų stipriąsias puses, gausite jums tinkamiausius darbo pasiūlymus, draugišką palaikymą, padrąsinimą. Reikalui esant lydėsime jus į darbo vietą, padėsime išsiaiškinti darbo funkcijas, tarpininkausime su antstoliais, darbdaviais ir kt. Jūsų vaikai projekto veiklų metu ar jums įsidarbinus gali būti prižiūrimi įstaigos vaikų dienos centre nuo 7:40 ryto.
Jei jau ilgą laiką nedirbate, bet norite įsidarbinti – kreipkitės telefonais į Jovitą 860-076-901 ar Valentą 866-861-825 arba atvykite į įstaigą. Laukiame jūsų.
Dalinamės projekto dalyvių įsidarbinusių sėkmės istorijomis.

Projektinėje idėjoje „Globokime vaikus padėdami šeimai” dalyvavęs S.V. labai pergyveno neturintis būtinojo stažo senatvės pensijai, o jau ir 60-metis netoli.
➡ Būdamas nelengvo būdo jis prarado šeimą, vairuotojo teises, net ir mopedą. Liko dviratis, šioks toks stogas be skalbimo mašinos, skolos, maisto trūkumas, reikalai su probacija ir apykoja. Grybauti ir uogauti vyras važiavo atsakingai, bet šito nepakako oriam gyvenimui. Laimei Užimtumo Tarnybos specialistė pasiūlė kreiptis į organizaciją ir dalyvauti projekte. Kaip pasakoja pats dalyvis:
💬 „Kažkokia Dievo apvaizda atsitiko, 3 su puse metų Užimtumo Tarnyba darbo man nedavė, o va jūs mane įdarbinot… Tokį nelaimėlį mane… Gyvenimą pakeitėt.“ S.V. labai džiaugiasi ir darbdaviais, kurie pasak jo: „Net 70 eurų išleido, darbo rūbus nupirko man! Labai rūpinasi darbuotojais.“
📣 „Mes džiaugiamės galėdami ištiesti pagalbos ranką. AID projektas – platforma geriems darbams daryti.” – sako organizacijos atstovai.

💬 „Dalyvavau projekto veiklose, ten mokiausi naujų dalykų, stiprinau darbinius įgūdžius ir stengiausi surasti savo kelią…
Kreipiausi į šį projektą su didžiausiu noru susirasti darbą… Darbuotojai mane labai maloniai priėmė, pasikalbėjome, motyvavo ir galų gale padėjo suprasti ko aš pats noriu, nes darbus keisdavau tikrai labai dažnai.
Buvau stipriai pasimetęs, nežinojau kur kreiptis, kaip ieškoti darbo, kaip kalbėti su darbdaviu. Projekto darbuotojai greitai padėjo susirasti patį tinkamiausią darbą, palydėjo į darbo pokalbį, užtarė „kaip gerą darbuotoją“, padėjo susitvarkyti visus reikalus norint pradėti dirbti – pas gydytojus nuvežė, palydėjo ir net į darbą padėjo nuvažiuoti, kad kuo greičiau galėčiau savarankiškai dirbti.
Nors dirbu tik keletą mėnesių, gaunu pagyrų iš vadovų. Džiaugiuosi ir neketinu darbo keisti. Prieš darbą ir po darbo užeinu pas projekto darbuotojus, pasigiriu, pasikalbame… Bet kur, bet kada, kai reikia padeda… Džiaugiuosi, kad yra tokie projektai, kurie padeda, įsiklauso, padeda surasti pradžių pradžią…“

„Norėjau būtent tokio darbo“, sako Tadas. „Turėjau medienos apdirbimo staliaus – staklininko mokymus, gavau pažymėjimą, dabar dirbu staliumi. Visokius ūkio dalies darbus dirbu darbe, įstaiga labai didelė. Metus nedirbęs buvau, gavęs pirmą algą nusipirkau dviratį – puikiausią transporto priemonę, važiuoju į darbą dviračiu, papietauti į Motinos Teresės šeimų namus galiu atvykti, nes darbas netoliese. Kolektyvas man patinka, gavęs užduočių nedelsdamas jas atlieku, viršininkas tai vertina“. Vienam man darbą rasti sunku buvo, gerai kai yra didesnis žmonių, padedančių įsidarbinti ratas, taip atsirado ne vienas darbo pasiūlymas, galėjau išsirinkti kas man patinka.


Parketą gaminančios įmonės vadovas matydamas atėjusio į darbo pokalbį D. užsidegimą, nutarė duoti jam galimybę parodyti savo gebėjimus ir įdarbino. Labai nedaug laiko prireikė darbdaviui įsitikinti, kad D. išties į darbą skuba „kaip ant sparnų“, kaip kad ir įvardina D.
💬„Jis niekada neatsisako atvykti dirbti ir savaitgaliais, jei prireikia. Dirba su iniciatyva ir greitu tempu. Tikrai matome jam perspektyvas kilti karjeros laiptais mūsų įmonėje“, sako vadovas.
🧰 Pats D. išties yra darbštus ir atsakingas, mėgstantis bendrauti. Turi žmoną, gyvenančią krizių centre (taip pat projekto dalyvę) bei du vaikučius. „Norisi kuo greičiau padengti skolas, atsikratyti antstolių“, sako D. Jis džiaugiasi ir vertina gautą pagalbą, palaikymą. “Netrukus galėsime gyventi kartu su šeima“, džiaugiasi D. ir priduria, kad gaudamas algą gali tam ruoštis: nuomoti būstą, nupirkti tai, ko trūksta buityje.


Pagrindiniai projekto partneriai: Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas, Nacionalinė NVO koalicija, Lietuvos negalios organizacijų forumas, Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras, NVO teisės institutas.

Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo.