VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

Istorija

VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai“ (Šeimų namai) buvo įsteigti 2012 m. gegužės 10 d. Labdaros ir paramos fondo „Vilties kalnas“.

Nuo pat įkūrimo Šeimų namų veikla buvo glaudžiai susijusi su besitęsiančia misija – padėti tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai. Mūsų globojami asmenys ir šeimos dažnai susiduria su įvairiais gyvenimo sunkumais: auga ar augo be tėvų globos, turi negalią, patiria socialinę atskirtį ar finansinių sunkumų, priklauso socialinės rizikos grupei.

Nuo 2005 m. savanoriškais pagrindais vykdytas projektas „Globokime vaikus, padėdami šeimai“, 2008 m. įkūrta „Atsakingos tėvystės ugdymo mokyklėlė“ – taip gimė vizija – sukurti vietą Šiauliuose, kur mamoms su kūdikiais būtų teikiamos stacionarios globos ir pagalbos paslaugos. Ši vizija įgyvendinta, įkūrus „Motinos Teresės šeimų namus“.

2025 metais, rugsėjo mėnesį, Šeimų namai žengė svarbų žingsnį – tapo savarankiška viešąja įstaiga, tęsdama prasmingą veiklą kaip nepriklausoma organizacija, išlaikanti tą pačią misiją – padėti šeimoms, stiprinti bendrystę ir kurti orų gyvenimą kiekvienam žmogui. VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai” vienintelė dalininkė ir savininkė tapo Regina Zabielienė.

Vizija

Misija

Tikslai

Tapti įstaiga, kurioje sukurta saugi, sveika, kultūringa bei dvasinga aplinka krizės ir sunkumų paliestoms šeimoms, vaikams bei jaunuoliams: suburiant besimokančią ir palaikančią bendruomenę skatinti jos narius būti atsakingais, savarankiškais, aktyviais ir kūrybingais žmonėmis.

Plėtoti kokybiškas kompleksines individualias bei grupines paslaugas atitinkančias aktualius Šeimų namų bendruomenės narių poreikius skatinant jų savarankišką bei orų gyvenimą visuomenėje...

1. Suteikti kokybišką kompleksinę pagalbą šeimoms, vaikams ir jaunuoliams, patiriantiems sunkumų;
2. Vykdyti krizinių situacijų prevenciją siekiant išmokyti Šeimų namų bendruomenės narius išspręsti problemas prieš kylant krizėms;
3. Propaguoti šeimos, bendražmogiškas ir krikščioniškas vertybes.

MIELIEJI MOTINOS TERESĖS NAMŲ GYVENTOJAI, DARBUOTOJAI IR LANKYTOJAI,

Nepaprastai džiaugiuosi, kad mes turime namus, kuriuose jūs visada esate laukiami, mylimi ir globojami. Čia jūs darbuojatės, meldžiatės, ilsitės, augate ir tobulėjate kūnu ir dvasia. Šv. Mišių aukoje ir adoracijoje vienijatės su kenčiančiu ir prisikėlusiu Kristumi, kuris jus moko kentėti ir mylėti.

Telaimina Dievas jūsų žemiško gyvenimo kelionę ir teišsipildo šventosios Motinos Teresės žodžiai: “Jėzau, leisk, kad aš gyvenčiau ir mirčiau iš meilės Tau!”

Visus jus nuoširdžiai laiminantis
Šiaulių Vyskupas emeritas Eugenijus Bartulis

Komanda

Regina Zabielienė

Veiklų koordinatorė

Direktorė iki 2025 m. spalio

„Duodami gauname, dalindamiesi meile turtėjame”

Jovita Valinskaitė

Direktorė

 

„Tikiu, kad kai dirbame su meile – keičiasi pasaulis”

 

Šeimų Namų komanda

Darbuotojai, savanoriai