VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

VšĮ Motinos Teresės šeimų namuose sėkmingai veikia socialinės dirbtuvės

20 balandžio, 2021

Jau beveik metai VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai“ vykdo projekto „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“ socialinių dirbtuvių paslaugą. Šiuo projektu siekiama didinti neįgaliųjų su proto ir psichikos negalia savarankiškumą darbinėje veikloje, sudarant sąlygas darbiniam užimtumui, atliekant prasmingas veiklas, nukreiptas į konkrečios prekės gamybą ir (ar) paslaugos atlikimą, padedant integruotis į darbo rinką.

Asmenys, turintys proto ar psichikos negalią dirbtuvėse gamina įvairius rankdarbius (neria, mezga, siuvinėja, velia iš vilnos, gamina iš modelino dirbinius, dekoruoja vazonėlius, puodelius ir pan.), o gavę užsakymą atlikti lauko aplinkos tvarkymo darbus – darbuojasi soduose, daržuose, kiemuose.  Paslaugos yra mokamos, o uždirbti pinigai (ir už parduotus rankdarbius) yra išdalinami projekto dalyviams kas mėnesį pagal atliktų darbų kiekį, pastangas. Dalyviai vien už dalyvavimą projekte (4-6 val.) gauna po 38 eur., o papildomai užsidirba po 5 – 80 eur.

Dirbtuvėse vienu metu gali dalyvauti 10 asmenų, nuo 18 m. iki 55 m. amžiaus, turintys nuo 20 iki 55 procentų darbingumo lygį.

Nuo projekto pradžios iki šios dienos projekto metu buvo pagaminta ir parduota begalė gražių rankdarbių, atlikta daugybė aplinkos tvarkymo darbų. Didžiosios dalies projekto dalyvių darbiniai įgūdžiai ženkliai patobulėjo, 3 dalyviai jau įsidarbino ir sėkmingai dirba, keletas dalyvių atradę sau patinkančią darbinę kryptį nutarė mokytis apdailos, siuvimo profesijų.

Šiuo metu dirbtuvės dirba pusiau nuotoliniu būdu – rankdarbius dalyviai gamina namie, reikalingos medžiagos jiems pristatomos, o pagaminti rankdarbiai paimami. Tačiau lauko darbus, nors ir mažomis grupelėmis, jau galima atlikti susitikus, todėl pagerėjus orams projekto dalyviai intensyviai darbuojasi lauke.

Norinčius dalyvauti projekte prašome kreiptis: VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai“ rinkodaros vadybininkė Jovita Vičienė, tel. nr.: 860076901. El. pašto adresas: seimunamai@gmail.comjovitaviciene@gmail.com 

Detalesnė informacija: facebook.com/mtsocialinesdirbtuves,

seimunamai.lt/musu-veikla/socialines-dirbtuves/.