VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

VDC „Aš ir draugai“ apsilankė edukaciniame užsiėmime „Molinukai. Švilpukai“ Šiaulių „Aušros” muziejaus padalinyje – Šiaulių istorijos muziejuje

26 gegužės, 2023

2023 m. gegužės 25 d. VDC „Aš ir draugai“ apsilankė edukaciniame užsiėmime „Molinukai. Švilpukai“ Šiaulių „Aušros” muziejaus padalinyje – Šiaulių istorijos muziejuje, „Amatų mokykloje”

Keramika yra sunkiai ir ilgai perprantamas amatas. Tam, kad sukurti gražią, įdomią švilpynę turinčią skambų „balsą“ reikia ne tik gerai išmanyti molio paruošimo, lipdymo, apdegimo technologijas, bet ir aiškiai suprasti, koks yra pats garso atsiradimo procesas..

Apžiūrėjome dailės skyriaus keramikos rinkinio – „XIX–XXI a. senoji keramika ir tautodailininkų dirbiniai” – vitrinoje esančius molinius švilpukus, skulptūrėlės ir suvenyrus. Sužinojome, kad molio švilpynės nėra vien tik mūsų, lietuvių, muzikos instrumentas, jos sutinkamos daugelyje pasaulio šalių ir kultūrų.

Kiekvienas patyrėme kūrybos džiaugsmą, pasididžiavimą, nes savo rankomis padarėme po gražų, mažą meno kūrinėlį – molio paukštuką ir tapome autoriais. Apžiūrėjome visas veikiančias ekspozicijas, žaidėme interaktyvius žaidimus ir pažadėjome dar sugrįžti.

 

Veiklas finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Šiaulių miesto savivaldybė