VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

Tęsiasi „Atsakingos tėvystės ugdymo mokyklėlės“ veikla – Pozityvios tėvystės paskaitų ciklai

25 gegužės, 2022

VšĮ Motinos Teresės šeimų namuose vykdant NVOŠG „Atsakingos tėvystės ugdymo mokyklėlė“ projektą, kurį finansuoja Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tęsiasi vykdomo projekto veiklos, kartu su jomis ir paskaitos apie Pozityvią tėvystę.

Pozityvi tėvystė – požiūris į vaikų auklėjimą kaip į mokymą, kuris remiasi pagarba žmogui. Tai elgesio gairių nustatymas, atsižvelgiant į vaiko sveiko vystymosi poreikius, apsaugą nuo fizinio ar psichologinio smurto, vaiko nuomonės paisymą sprendžiant su juo susijusius klausimus. Pagrindinė idėja vaiką užauginti sveiku ir savarankišku suaugusiuoju be sudavimo, pliaukštelėjimo, gąsdinimo, bauginimo, grasinimo, tyčiojimosi, menkinimo ar žeminimo. Pozityvus auklėjimas taip pat nėra nuolaidžiavimas ar vaiko įgeidžių tenkinimas. Tai aiški, bet tuo pačiu metu ir lanksti ribų, taisyklių bei susitarimų sistema šeimoje. Priimant dabarties sprendimus visada atsižvelgiama į ilgalaikę perspektyvą, siekiama padėti vaikui lavinti savireguliacijos gebėjimus, kurie bus reikalingi visą žmogaus gyvenimą. Pozityvus auklėjimas – tai empatijos, savigarbos ir pagarbos kitam ugdymas, mokymas spręsti nesutarimus be prievartos. Daugiau sužinoti galite dalyvaudami Vilmos „Pozityvios tėvystės“ paskaitų užsiėmimuose, kurios vyks:

  • gegužės 31 d.
  • spalio 4 d.
  • spalio 11 d.
  • spalio 25 d.
  • lapkričio 8 d.
  • lapkričio 15 d.

Jose taip pat bus ugdomos vertybinės nuostatos, savęs pažinimas bei  jų svarba žmogaus gyvenime, atskleidžiant ne vien problemas, bet skatinant ieškoti konstruktyvių  sprendimo būdų per praktines užduotis.

Projekto „Atsakingos tėvystės ugdymo mokyklėlė“ rėmėjai:

Dėkojame LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai