VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

SOCIALINIŲ DIRBTUVIŲ VEIKLA

3 liepos, 2020

2020-05-18 d. Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM įgyvendindamas institucinės globos įstaigų pertvarką Lietuvoje, pradėjo ES lėšomis įgyvendinti projektą “Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra “ (Nr. 08.4.1-ESFA-V-405-03-0001), kuris vyks tris metus. Projekto tikslas – didinti darbingo amžiaus asmenų su proto ir (arba) psichikos negalia, savarankiškumą ir taip įgalinti juos gyventi bendruomenėje pagal jų poreikį teikiant bendruomenines apsaugoto būsto, socialinių dirbtuvių, įdarbinimo su pagalba, pagalbos priimant sprendimus paslaugas.

VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai“ buvo atrinkti kaip partneriai teikti Šiaulių regionui socialinių dirbtuvių paslaugą.

Šiuo projektu mes siekiame: didinti neįgaliųjų su proto ir psichikos negalią darbinėje veikloje savarankiškumą, sudarant sąlygas darbiniui užimtumui, atliekant prasmingas veiklas nukreiptas į konkrečios prekės gamybą ir (ar) paslaugos atlikimą, padedant integruotis į darbo rinką.

Mūsų socialinėse dirbtuvėse darbinius įgūdžius vienu metu gali ugdyti 10 negalią turinčių asmenų. Su Užimtumo specialistu (meistru), socialinėmis darbuotojomis ir individualios priežiūros personalo specialistais projekto dalyviai užsiima įvairiomis veiklomis: gintaro apyrankių vėrimu, veidrodžių rėmelių dekoravimu, suvenyrinių lėkštučių lipdymu, pavėsinės statymo, aplinkos tvarkymo darbais. Planuojamas lauko vazonų, įvairių įdėklų ir daiktų darymas iš cemento, žolės pjovimo darbai, prekyba turguje. Taip pat numatomos bandomosios veiklos, tokios kaip naudotų megztų dirbinių ardymas ir kt. Ypatingą dėmesį skirsime aplinkos saugojimo veikloms, skatinant pakartotinį daiktų naudojimą.

Nuo Gegužės 18 dienos, jau darėme įvairiausias veiklas:

  • Vėrėme apyrankės iš gintaro;
  • Gintaru dekoravome veidrodžių rėmelius;
  • Vazonus apklijavome dekoratyviniais akmenukais;
  • Klijavome vazonus virvele, dekoravome juos;
  • Gaminome lauko ir vidaus vazonus iš betono, klijavome vazonus akmenimis, dekoravome juos;
  • Dirbome lauko darbus (lentų nešimas, aplinkos tvarkymas).