VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

Sergėjaus Drovosekovo piešinių parodos atidarymas Knygyne svetainėje „Prie Katedros”

12 vasario, 2024

„GAMTOS GROŽIS“

„Motinos Teresės šeimų namų“ bendruomenės narys, Akredituotos Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje dalyvis Sergėjus Drovosekovas piešia darbus viena ranka.  Sergėjaus gyvenime viena ranka – ne trūkumas, o galimybė. Vaikystėje autorius labai nemėgdavo piešti, juokiasi, kad už jį piešdavusi mama. Nelengvas gyvenimas Sergėjų išmokė į jį pažiūrėti naujomis akimis. Per nelaimingą atsitikimą darbų autorius neteko vienos rankos. Sergėjui teko priimti pateiktą gyvenimo išbandymą, bei prisitaikyti prie pakitusios rutinos. Pagrindinė Sergėjaus darbų tematika yra gamta, įvairūs gyvūnai ir laivai. Paklaustas, kodėl netapo žmonių portretų, šypsosi ir teigia, kad jam vis dar nesigauna veidai, tačiau nepraranda vilties, kad patobulės ir išmoks piešti ir juos.

Šios parodos pavadinimas „Gamtos grožis“ atspindi Sergėjaus meilę gamtai, kurioje jis jaučiasi savimi.

Knygyne svetainėje „Prie Katedros” vasario 9 dieną, 13:00 valandą vyko Sergejaus Drovosekovo „Gamtos grožis” parodos atidarymas. Parodos atidaryme sveikinimo žodį tarė VšĮ Motinos Teresės šeimų namų direktorė Regina Zabielienė, Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų skyriaus vedėja Ramutė Pilypienė. Mes džiaugiamės, kad Šeimų namų bendruomenėje yra talentingų žmonių, nesvarbu kokią negalią žmogus turi, tačiau kiekvienas yra talentingas. Talentas – tai dovana, kurią valdo žmogus, taip kaip įvaldęs Sergėjus savo talentą parodo popieriaus lape.  Sergėjaus talento  trečdalį sudaro instinktas, trečdalį – atmintis ir trečdalį – valia, to ko jam tikrai netrūksta.

Knygyne svetainėje „Prie Katedros” Tilžės g. 186, Šiauliai, paroda vyks iki Vasario 28 dienos. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Dėkojame parodos organizatorei: Knygyno svetainė „Prie Katedros” vedėjai Ingridai Bernotienei.

Parodą globoja: VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai”

Dėkojame piešinių autoriui Sergėjui Drovosekovui.