VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

Sergėjaus Drovosekovo piešinių paroda ŠU Bibliotekoje „Gamtos grožis“

5 vasario, 2020

„GAMTOS GROŽIS“

„Motinos Teresės šeimų namų“ bendruomenės narys Sergėjus Drovosekovas piešia darbus viena ranka.  Sergėjaus gyvenime viena ranka – ne trūkumas, o galimybė. Vaikystėje autorius labai nemėgdavo piešti, juokiasi, kad už jį piešdavusi mama. Nelengvas gyvenimas Sergėjų išmokė į jį pažiūrėti naujomis akimis. Per nelaimingą atsitikimą darbų autorius neteko vienos rankos. Sergėjui teko priimti pateiktą gyvenimo išbandymą, bei prisitaikyti prie pakitusios rutinos.

Sergėjus piešia jau penkerius metus, tačiau savo pirmųjų darbų nedrįsta parodyti. Autorius teigia, kad jo darbai prasti ir nėra į ką ten žiūrėti. Sergėjus ėmėsi piešti tam, kad turėtų užsiėmimą pagrinde žiemos laikotarpiu. Kitais metų laikais mėgsta leisti laiką gamtoje, kur uogauja, grybauja, semiasi idėjų kūrybai.

Paklaustas Sergėjus  kaip  jam kyla darbų idėjos, jis teigia, kad iš anksto neturi sugalvojęs jokio  plano, kaip ir ką pieš, ar darbas pavyks ar ne, tiesiog pasiruošia dažus, paima teptuką ir lieja mintis ant pasirinkto pagrindo.

Pagrindinė Sergėjaus darbų tematika yra gamta, įvairūs gyvūnai ir laivai. Paklaustas, kodėl netapo žmonių portretų, šypsosi ir teigia, kad jam vis dar nesigauna veidai, tačiau nepraranda vilties, kad patobulės ir išmoks piešti ir juos.

Šios parodos pavadinimas „Gamtos grožis“ atspindi Sergėjaus meilę gamtai, kurioje jis jaučiasi savimi.

Šiaulių universiteto Bibliotekoje Vasario 4 dieną, 17 valandą vyko Sergejaus Drovosekovo „Gamtos grožis“ parodos atidarymas. Parodos atidaryme sveikinimo žodį tarė VšĮ Motinos Teresės šeimų namų direktorė Regina Zabielienė, ji džiaugėsi, kad Šeimų namų bendruomenėje yra talentingų žmonių, nesvarbu kokią negalią žmogus turi, tačiau kiekvienas jis yra talentingas. Talentas – tai dovana, kurią valdo žmogus, taip kaip įvaldęs Sergėjus savo talentą parodo popieriaus lape.  Sergėjaus talento  trečdalį sudaro instinktas, trečdalį – atmintis ir trečdalį – valia, to ko jam tikrai netrūksta.

Šiaulių universiteto Bibliotekoje Vytauto g. 84, III a. Foje paroda vyks iki Vasario 29 dienos. Maloniai kviečiame apsilankyti.

 

Dėkojame parodos organizatorėms: Šiaulių universiteto „Socialinio darbo ir socialinės reabilitacijos“ studentėms – Jolitai Vitkauskaitei, Linai Jonaitytei, Normantei Balčiūnaitei. 

Dėkojame projekto „Amatų dirbtuvės“ Socialinės reabilitacijos paslaugų bendruomenės darbų mokytojai Ritai Franckevičienei.

Dėkojame piešinių autoriui Sergėjui Drovosekovui.