VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

JST Programos savanorės Kotrynos „Erasmus+” kelionės į Portugaliją pristatymas vaikų dienos centre

28 vasario, 2024

Vasario 23 dieną JST programos savanorė Kotryna, atliekanti savanorišką veiklą vaikų dienos centre „Aš ir draugai”, vaikams papasakojo ir pristatė apie tarptautinę, tarpmokyklinę „Erasmus+“ mainų programą, apie projekto veiklas ir tikslus, kad vaikai suprastų, kodėl yra vykdomi tokie projektai ir kuo jie yra naudingi. Kotryna Portugalijoje svečiavosi  savaitę.

Pirmą dieną susipažino su mokykla, vyko įvairiausios ekskursijos po Vinhais miestą – aplankė muziejus, interpretacinį centrą, kuris puikiai atspindi šalies sėkmę ekonomikoje, ypač gyvulininkystės srityje. „Erasmus+“ mainų programos dalyvius pasveikino miesto meras.

Antrą dieną keliavo į Chaves miestą, kur mėgavosi žemės versmių trykštančio karšto vandens įvairiomis voniomis,. Susipažino su Chaves fortu bei pilimi.

Trečią dieną lankėsi Vinhais parke – stebėjo vietos gyvūnus, visiškai natūralų baseiną. Išgirdo pasakojimą apie miestą iš aukštai Bragansą, jo pilį. Susipažino su tradiciniu Portugalų patiekalu  Francesinha.

Ketvirtą dieną vyko į Braganso maisto įmonę. Skanavo kaštainius, sužinojo apie jų naudą žmogaus sveikatai. Lankėsi universitete, kur darė keturis skirtingus eksperimentus. Jie buvo apie grybus, vabalus, medų ir aliejų.

Penktą dieną vyko atsisveikinimas ir visų savaitės veiklų aptarimas. Lankėsi kasmetinėje mugėje, prie tradicinės ugnies didžiulio laužo, kur gausu rūkytos mėsos užkandžių, rankdarbių, kaukių.

Kotryna parodė gausybę nuotraukų, vaikai domėjosi kelionės akimirkomis, aktyviai klausėsi,  uždavinėjo klausimus, vaišinosi saldainiais iš Portugalijos.

Vaikų dienos centro veiklas finansuoja: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Šiaulių miesto savivaldybė.