VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

PREVENCINĖ KOPŽI PASKAITA „PROSTITUCIJOS IR PREKYBOS ŽMONĖMIS PAVOJŲ YPATUMAI“

24 kovo, 2021

VšĮ Motinos Teresės šeimų namams vykdant NVOŠG „Atsakingos tėvystės ugdymo mokyklėlė“ projektą, 2020 m. kovo 24 d. vyko prevencinė paskaita ,,Prostitucijos ir prekybos žmonėmis pavojų ypatumai‘‘, kurią vedė VšĮ „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras“ (KOPŽI) Tauragės filialo Socialinė darbuotoja Žaneta Morkūnaitė. Lietuvos Respublikoje esant karantinui paskaita buvo vedama nuotoliniu būdu, šeimų namuose gyvenančios šeimos susirinko aktų salėje, bendravo „Zoom“ programa. Paskaitos vedančioji supažindino su prekyba žmonėmis – tai neteisėta veika, šiurkščiai pažeidžianti prigimtines žmogaus teises. Šiuo nusikaltimu pažeidžiama ne tik asmens laisvė, bet ir beveik visos teisinėje valstybėje įtvirtintos žmogaus teisės ir laisvės. Prekyba žmonėmis yra vykdoma nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu. Šiam reiškiniui įtaką daro sparti globalizacija, geopolitiniai pokyčiai, besiplėtojanti rinkos ekonomika, korupcija, technologinės inovacijos, padidėjęs tarptautinio organizuoto nusikalstamumo aktyvumas bei jo raiškos formų kaita. Paskaita buvo skirta supažindinimui su prostitucijos ir prekybos žmonėmis pavojais bei ypatumais.

Vedančioji teigė, kad nukentėjusieji neretai tyli, nesikreipia arba atstumia pagalbą, todėl turime būti labai akylūs, mokytis atpažinti aukas, nesmerkti jų.  Jokiais būdais nepasikliauti ir tikrinti informaciją, pirmiausia nereikėtų patikėti visiškai nerealiais pasiūlymais, kuriuose siūlomos nežmoniškos pinigų sumos, ar  patikėti siūlymu vien dėl to, kad viską užtikrina tavo artimasis. Siūlomi aukso kalnai užsienyje, o dar ir labai draugiškas elgesys kelia pasitikėjimą. Todėl būtina ir reikalinga tikrinti informaciją.

Susidūrę su prekybos žmonėmis atvejais, ar įtarę, kad kyla grėsmė, nedelsdami kreipkitės Bendruoju pagalbos telefonu 112. Pagalbą prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms teikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI). Visą parą veikia centro SOS numeris +370 679 61 617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Dėkojame projekto rėmėjams:

Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai