VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

Paskaita – Pavojai kelyje, kaip apsisaugoti?

24 spalio, 2019

Pavojų keliuose slypi tikra gausybė. Tamsus paros metas, prastas matomumas, slidi kelio danga, greičio viršijimas ir kiti dalykai gali lemti net labai liūdnas pasekmes, jei nebus imtasi atsargumo priemonių. 

Šiaulių apskrities policijos komisariato policininkas pasakojo kad rudenį, trumpėjant dienai ir anksčiau temstant, stipriai padaugėja eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji. Viena iš pagrindinių nelaimių priežasčių – nežinojimas, kaip teisingai nešioti atšvaitus arba jų nenešiojimas iš viso. Jis teigė, kad atėjus tamsiajam metų laikui, vaikams derėtų priminti, kaip teisingai nešioti atšvaitus, kurie gali išsaugoti jų gyvybę. „Vaikams ir šiek tiek vyresniems kelių eismo dalyviams dažnai trūksta dėmesingumo, todėl gali pasitaikyti itin pavojingų situacijų, ypač tamsiuoju metų laiku, kai vairuotojams sunkiau pastebėti kliūtį. Išmokus kelyje elgtis saugiai ir teisingai nešioti atšvaitą, tikimybė išvengti bereikalingų traumų ir sužeidimų iškart padidėja kelis kartus“. Šiuolaikiniai atšvaitai yra gražūs, patrauklūs, įvairių formų, spalvų ir netgi madingi, todėl vaikams jie labiau patinka“, – priduria pedagogė. Moters teigimu, vis dar atsiranda atvejų, kai vaikai neturi gerų saugaus eismo įgūdžių gatvėje. Taip pat buvo kalbėta, kad daug eismo įvykių įvyksta naudojantis telefonu gatvėse, pėstiesiems einant per perėjas.

VšĮ Motinos Teresės šeimų namuose vyksta paskaitų ciklas „Smurto grėsmė ir pasekmės“. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato policininkai savanoriškais pagrindais veda paskaitas bendruomenės nariams, čia gyvenančioms šeimoms, apie kylančias grėsmes šeimoje, smurto grėsmę ir apie jų pasekmes. Kas yra smurtas? Kokios galimos grėsmės? Nuo ko visa tai prasideda? Kada netylėtume, o kalbėtume. Konsultuoja kur ir į ką kreiptis norint gauti pagalbos, patyrus smurtą artimoje aplinkoje. Taip pat kalbama apie pavojus kelyje, kaip apsisaugoti.

PROJEKTĄ FINANSUOJA LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJA.

DĖKOJAME ŠIAULIŲ APSKRITIES POLICIJOS KOMISARIATO POLICININKUI UŽ YPAČ REIKALINGĄ INFORMACIJĄ .