VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

LR SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖS APSILANKYMAS

5 liepos, 2021

Šiandieną 2021 m. Liepos 2 dieną mūsų įstaigoje lankėsi ypatingi svečiai – LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė su komanda bei Šiaulių m. savivaldybės socialinių paslaugų skyriaus vedėja – Ramutė Pilypienė,  garbingiems svečiams aprodė įkurtą ir puoselėjamą mūsų įstaigą, papasakojome apie čia vykdančias veiklas, ateinančius, esamus ir gyvenančius asmenis, šeimas, aptarėme šių laikų problemas ir ieškojome jų sprendimus. Labai džiaugiamės, kad Socialinės apsaugos ministrė aplankė ir mūsų įstaigą.
Ačiū už dėmesį, rūpestį ir dovanas!
LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės straipsnis:
https://www.facebook.com/monika.navickiene/posts/10226247765604966
Tęsiam keliones po Lietuvą. Šiandien – Kelmė ir Šiauliai. Po kelionių visada noriu pasidalinti, viską išpasakoti, tik kad neįmanoma:) bet bandau!
Artėjant Globėjų dienai, ypač džiaugiuosi galėjusi padėkoti taip aktyviai veikiantiems Kelmės globėjams ir savivaldybės atstovams, kurie jiems padeda.
Dieną pradėjome apsilankydami Grupinių globos namų 5 metų jubiliejaus šventėje, kurių vadovė Marytė Lencienė tokia puiki ir rūpestinga. Dar kartą linkėjimai visam kolektyvui!
Turėjome daug susitikimų: su Kelmės rajono savivaldybės ir socialinių įstaigų vadovais, meru Egidijus Ūksas, Seimo nariu Jonas Gudauskas. Susitikome su budinčiais globotojais Globos centre Vijurkų kaime, Kelmės rajone. Vadovė Daiva Ignotaitė ne tik viską aprodė, papasakojo, tačiau suorganizavo susitikimą su globėjais. Tiek daug įkvepiančių istorijų. Džiaugiuosi galėjusi visus sutikti Globėjų dienos išvakarėse❤ Jų atsidavimą ir rūpestį vaikais vadinu misija. Ačiū už suteiktas kitokio gyvenimo galimybes.
Globėjai Irena ir Vytautas Pobrėžai, buvo pirmieji savo kaime ėmęsi globos. Kaip sakė Vytautas Irenai, kai ji užsiminė vyksianti dirbti į Vijurkus: „tai kam tu čia važinėsi į globos centrą, pasiimk į namus ir auginkim“. Taip jie su Vytautu jau 5 metai globėjai. Prie šios misijos prisijungė ir jų marti Modesta ir kiti Paprūdžių kaimo gyventojai! Visi sako, kad yra kaip viena komanda ir kai paprasta, ir ypač, kai sunku. Ačiū ir kitoms Kelmės rajono globėjoms Danutei Levickienei, Skaivai Labanauskienei.
Kelionę tęsėm Šiauliuose. Laiko tik galėjo būti daugiau. Šiaulių miesto savivaldybėje su meru Artūras Visockas, socialinių paslaugų skyriaus darbuotojais ir įstaigų vadovais aptarėme situaciją Šiaulių mieste. Idėjų daug, požiūris į socialinių problemų lauką – panašūs. Prie mūsų prisijungė Seimo narė Rima Baškienė.
Dėkoju socialinių paslaugų skyriaus vadovei Ramutei Pilypienei, lydėjusiai visuose susitikimuose, pasidalinusiai įžvalgomis, bendrausime toliau!
Išlankėm kompleksinių paslaugų namus „Alka“.
Vizitą Šiauliuose užbaigėme Motinos Teresės Šeimų namuose. Juose randa užuovėją sunkaus likimo šeimos su mažaisiais. Direktorės Reginos Zabielienės akys tikrai lyg Motinos Teresės, kiekvienam ji randa žodį, apie kiekvieną namų kampą pasakoja kaip apie savo, nes gavusi pastatą iš savivaldybės, prikėlė jį naujam gyvenimui.
Išeinant pasakė: kaip aš norėčiau, kad galėtume dar daugiau duoti. Dar daugiau dalintis❤️
Dėkoju savo patarėjui Martynas Siurkus – Šiauliai jo motininė plokštė:)
Visai vykusiai drauge komandai – Justina Jakštienė, Vytautas Šilinskas, Daina Ur, Kristinai Stepanovai, Tomas Kavaliauskas. Ir vėl paraivežam namų darbų, naujų idėjų ir įkvėpimo.
Kaip visada – labiausiai iliustruoja nuotraukos.
Ir kaip visada – susiradau ir negyvų draugų:)
Už foto dėkoju Rinat Tarzumanov