2021 m. Birželio 8 dieną, vaikų dienos centras „Aš ir draugai” susiorganizavo ekskursiją į Vilniaus Universiteto Šiaulių akademijos botanikos sodą susipažinti, pamatyti ir užuosti jau pražydusius vasarinius žiedus, kartu prisijungė ir į dienos centrą vaikus atlydintys tėveliai, įstaigoje gyvenančios šeimos su vaikais. Botanikos sodas – reprezentacinė ir edukacinė, augalijos pasaulio tyrimų bazė, pradėta kurti dar 1961 m. Taip pristatė botanikos sodo darbuotojais. Bendras sodo plotas – 6,54 ha, jame auginama per 4600 rūšių ir veislių augalų. Sėklų mainai vykdomi su daugiau nei 250 pasaulio botanikos sodų, jame taip pat veikia Fenologinis sodas. Vaikų dienos centro lankytojai, šeimos su vaikais patyrė įvairiausių įspūdžių, atrado dar neatrastų ir nematytų augalų veislių, džiaugėsi jau pražydusiais ir kvepiančiais žiedais, nuo gausos įvairių augalų, akis mirguliuojančių žiedų džiaugėsi kiekviena širdis, džiaugsmo neaptemdė net netikėtai prasidėjusi liūtis, kuri truko neilgai, džiaugdamiesi ir atrasdami vis kažko naujo vaišinomės skaniais ledais ir saldumynais. Visi grįžome pakiliomis nuotaikomis ir sužinoję tiek daug apie įvairiausius augančius augalus.
Veiklas finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija
Šiaulių miesto savivaldybė