VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

Stovykla Šventojoje „Bendravimas šeimos stiprybė“

12 rugpjūčio, 2020

2020 m. Rugpjūčio 7-9 dienomis Šventojoje įvyko trijų dienų šeimų stovykla, kurios tema „Bendravimas šeimos stiprybė“, stovyklos metu vyko įvairūs mokymai, paskaitos, paskaitose buvo dėstomos temos:

Paskaitų temos:

  • „Per gyvenimą keliaujame Kartu su vaikais. Ar tikrai lengva?“
  • „Mokausi kiekvieną dieną. Pykstu – atleidžiu.“
  • „Penkios meilės kalbos“;
  • „Mylėk ir būk atsakingas“.

Šiais metais didžiausias dėmesys skirtas šeimoms lankančioms Vaikų dienos centrą „Aš ir draugai“, šeimų namuose gyvenančioms mamoms su vaikais. Visi stovyklautojai aktyviai dalyvavo rengiamuosiuose paskaitose, žaidimuose. Paskaitų metų savanoriai kartu su vaikučiais organizavo įvairius žaidimus. Geras oras ir džiuginanti šiluma šildė šeimų širdis, jungė į būrius kartu aktyviai praleisti laiką stovykloje. Kiekvienas stovyklautojas lepinosi geru oru prie jūros. Paskutinę stovyklos dieną sekmadienį visi nuvažiavome į „Vinetų kaimą“ Šlikių g. 63, Šlikių k. Kretingalės sen., Klaipėdos r. sav. Vinetu kaimas – gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi, kuris puoselėja Šiaurės Amerikos indėnų tradicijas vaizdingame Dangės-Akmenos upės slėnyje netoli Klaipėdos, Kretingalės seniūnijoje. Čia dunda indėnų būgnai, į dangų stiebiasi mistiniai toteminiai stulpai, akmenų labirintai veda link atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus… Vinetu kaime Indėnas supažindino su turtinga, legendomis apipintą Amerikos indėnų kultūra, istorija, papročius ir gyvenimo išmintimi. Taip pat pašokome indėnų šokius būgnu rimtu. Apsilankėme tikroje indėnų palapinėje „Tipi“, kurioje indėnas papasakojo dar daugiau neįtikėtinų faktų ir pasakojimų. Po įdomios edukacijos  Vinetu kaime aplankėme indėnų muziejų, kuriame buvo pristatomas per dešimtmetį surinkta muziejaus ekspozicija: rankdarbių, meno ir juvelyrinių dirbinių, archainių ginklų, trofėjų, toteminių stulpų, muzikos instrumentų, aprangos ir puošybos detalės, senovinės nuotraukos, paveikslai ir kitų artefaktų. Susipažinome su indėnų energetiniu labirintu – tai kelias į save, suteikiantis unikalią progą paleisti savo norus ir svajones išsipildymui.  Visiems stovyklautojams patiko ši įdomi edukacija.

Visi puikiai praleido laiką ir grįžo pilni įspūdžių. Šiais metais VšĮ „Motinos Teresės šeimų namuose“ organizuojamoje stovykloje dalyvavo 34 suaugę asmenys ir 39 vaikai.

DĖKOJAME STOVYKLOS RĖMĖJAMS:

ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBEI:

Vykdant Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ skirtas finansavimas;

Vykdant pagal 10.02.02.01 priemonę „Užtikrinti vaikų dienos centrų veiklą“ Vaikų dienos centras „Aš ir draugai“, taip pat skirtas finansavimas 

LR SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJAI

AMERIKOS LIETUVIŲ KATALIKŲ RELIGINĖ ŠALPAI

AUKOK.LT

Aukok.lt aukojimo svetainėje VšĮ Motinos Teresės šeimų namai renka lėšas projektui „Globokime veikus padėdami šeimai“. 

Lietuvos  Dukterų Draugijos Detroito Skyriui

JURGITAI JANKAUSKIENEI

Už Dovaną: apsilankymą  „Vinetu kaime“

Nuoširdžiai dėkojame HBH pramogų parkui, jo darbuotojams už labai skanų maistą ir linksmas pramogas.

Dėkojame rėmėjams!

Daugiau nuotraukų galite rasti: STOVYKLA ŠVENTOJOJE „BENDRAVIMAS ŠEIMOS STIPRYBĖ“