VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai

PAGALBA ŠEIMŲ NAMAMS

22 birželio, 2019

Motinos Teresės šeimų namuose vykdome keturis tęstinius projektus: krizinės motinystės/tėvystės atvejais teikiamos laikino apgyvendinimo ir priežiūros paslaugos (krizinėse situacijose atsidūrę tėvai su vaikais apgyvendinami II pastato aukšte), taip pat veikia Atsakingos tėvystės ugdymo mokyklėlė, vaikų dienos užimtumo centras „Aš ir draugai“ bei Socialinės reabilitacijos paslaugos neįgaliesiems bendruomenėje (šiems trims projektams skirtas I pastato aukštas). Taip pat vykdome dar kelis kitus, ne nuolatinio pobūdžio projektus.

Šeimų namų bendruomenę jungia apie 215 žmonių. Projektų, privačių, užsienio rėmėjų dėka teikiame jiems paramą maistu, medikamentais, higieniniais reikmenimis, drabužiais (kurių labai daug gauname), avalyne, buitine technika (kurios gauname mažai ir yra labai reikalinga).

Tęstinės vykdomos veiklos tikslai:

–  stiprinti mamos ir vaiko ryšį;

–  mažinti vaikų ir tėvų atskirtį;

– vykdyti prevencinį darbą: mažinti šeimoje skurdą bei smurtą.

Aktyviai vykdome kultūrinę veiklą. Kiekvienais metais rengiame šeimų šventes: vaikų krikštynas, šeimų stovyklą, Kalėdinę šventę, vaikų svajonių išsipildymo akciją.

Šeimų namuose įrengta koplytėlė, kas savaitę vyksta Šv Mišios. Esame nevyriausybinė organizacija. Projektų, privačių rėmėjų pagalba teikiame paslaugas, tačiau paramos ir finansavimo stokojame.  Susiduriame su sunkumais mokant komunalinius patarnavimus. Mokesčiai metams kainuoja apie 12 000 eur. 2018 m. Šiaulių Savivaldybė skyrė 75 000 eur sienų renovacijai, bet pabrangus statybinėms medžiagoms buvo trūkumas 17 200 eur. Ieškodami rėmėjų suradome trūkstamą dalį, tačiau kitą reikėjo skolintis. Šiuo metu esame skolingi 5 000 eur Šiaulių vyskupijos Caritui. Nuolatos kreipiamės į esamus rėmėjus ir pastoviai ieškome naujų. Sudėtinga rasti nuolatinius rėmėjus.

Kiekvienas paaukotas euras – brangus. Kviečiame geradarius prisijungti ir padėti šeimų namams.

Rėmėjų pagalbos dėka bendruomenės galimybės plečiasi.

 

Šeimų namų buvimą laimina Jo ekc. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

 

Apie mūsų veiklą, renginius, misiją, viziją galite skaityti šeimų namų puslapyje arba  atvykti į Šeimų namus ir viską pamatyti, išgirsti iš arčiau.